piątek, 30 grudnia 2011

POMOC Z NIEBA

Gdy oni odjechali, oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem; bo Herod będzie szukał Dziecięcia, aby Je zgładzić. /…/

Wtedy Herod widząc, że go Mędrcy zawiedli, wpadł w straszny gniew. Posłał [oprawców] do Betlejem i całej okolicy i kazał pozabijać wszystkich chłopców w wieku do lat dwóch, stosownie do czasu, o którym się dowiedział od Mędrców. Wtedy spełniły się słowa proroka Jeremiasza: Krzyk usłyszano w Rama, płacz i jęk wielki. Rachel opłakuje swe dzieci i nie chce utulić się w żalu, bo ich już nie ma.

Nie wiem, jak radzą sobie ludzie bez Bożej łaski. Nie wyobrażam sobie iść samej po drodze, jaką mi ostatnio przystało iść. Tym bardziej dziwią mnie zasłyszane historie o tym, że Bóg nie jest zainteresowany losem człowieka. W kontekście Jego pomocy, jaką bez ustanku otrzymujemy z nieba, bardzo blado wypadają te przepychanki słowne o prawdzie, wolności, itp. … jakie mają miejsce na różnych forach. Szczerze mówiąc – nie ma sensu w nie nawet wchodzić – bo kto naprawdę szuka konkretnej pomocy z nieba i szczerze o nią prosi, to nie ma znaczenia to, co kto inny na ten temat mówi. 

*** 

Przypuszczam, że argument „anioła we śnie” dla Heroda byłby niezłym banałem godnym wszelkiego ośmieszenia, a jednak … właśnie ten banał poruszył najgorsze pokłady zła, które spowodowały rzeź niewiniątek.

*** 

Warto się czasem przyjrzeć własnym myślom i tym „banałom o Jezusie”, w które tak mocno wierzymy, że nie jesteśmy w stanie usłyszeć prawdziwy głos anioła, którego Bóg do nas posyła każdej nocy.

1 komentarz:

  1. Z bożą łaską, z bożymi podpowiedziami żyje się ...czy lepiej? nie, nie wiem, nie chcę oceniać niczyich wyborów...mnie z bożą łaską i Jego podpowiedziami żyje się o niebo łatwiej niż wcześniej bez tego
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń