wtorek, 28 lutego 2012

DRUGIE OBLICZE MACIERZYŃSTWA + śpiew

Macierzyństwo ... chętniej pokazywane w kolorowych barwach, bo któż chce patrzeć na łzy matki opłakującej śmierć dziecka? Tak trudno znaleźć odpowiednie słowa ... bywa też i tak, że niektórzy  przechodzą na drugą stronę ulicy, by wzrokiem się nie spotkać. Znam to uczucie odrzucenia ...
Trudne macierzyństwo ... ono też istnieje ... choć temat chowa się pod dywan, jak brud, którego się wstydzimy. Przyjaciółka, której dziecko jest w śpiączce od dwóch lat, opowiada, że czuje się jak trędowata wśród ludzi, dla których jej cierpienie jest za trudne do udźwignięcia.

Bolesne macierzyństwo ... każdy, kto chociaż raz bał się o życie swoich dzieci wie, o czym mówię. Są chwile, których nie da się przewidzieć. I chociaż bardzo się staramy, czasem wymykają się nam one spod kontroli. Jedna sekunda sprawia, że macierzyństwo staje pod krzyżem ... Kasiu z Sosnowca, bardzo ci współczuję.

Niechciane macierzyństwo ... najtrudniej mi go zrozumieć. Ale i ono istnieje ... wypłakuje wiele łez... mali męczennicy  ... słyszysz ich głos? ... wołają ... Przebacz im Ojcze, bo nie wiedzą, co czynią ... wszak nadal kochają.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz