środa, 3 października 2012

DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO


ZAPROSZENIE


Moszczanka - 15 października 2012 r

Dzień Dziecka Utraconego wraz z modlitwą o uzdrowienie

15 października, jak co roku jest dniem, w którym wspominamy wszystkie zmarłe dzieci. Dzieje się tak w Polsce już od kilku lat, głównie za sprawą inicjatywy Organizacji Rodziców po Stracie oraz Rodziców Dzieci Chorych – „Dlaczego”. Tego dnia pamiętamy o zmarłych dzieciach, ale również o wszystkich rodzicach, którzy doświadczyli straty swojego potomstwa.

DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO W MOSZCZANCE BĘDZIEMY CELEBROWAĆ
 • 15 października 2012 r - w poniedziałek
 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczance (woj. opolskie)

PROGRAM  DNIA:
 • 17.30 – Różaniec w intencji dzieci, które odeszły przedwcześnie
  w wyniku poronienia, w okresie okołoporodowym, w wyniku choroby lub wypadku.  Modlitwą otoczymy również wszystkie osoby przeżywające utratę kogoś tak bliskiego jak swoje dziecko oraz te, które z powodu innych doświadczeń potrzebują uzdrowienia duszy i ciała. W czasie różańca będzie okazja do spowiedzi.
 • 18.00 – Msza święta. Kazanie wygłosi O. Faustyn Zatoka OFM
  z Prudnika Lasu
 • „Po drugiej stronie nieba…”  - krótki spektakl słowno – muzyczny
 • Modlitwa o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem
 • Światełko do nieba
  Wypuścimy specjalny płomyk do nieba - lampion, na którym napiszemy imiona naszych dzieci oraz  słowa skierowane do nich
 • Spotkanie w sali parafialnej
  Można będzie porozmawiać z księdzem, psychologiem, spotkać innych rodziców. Można też będzie, w ciszy i spokoju wypić coś ciepłego i nie rozmawiać z nikim...

 ZAPRASZAMY WSZYSTKICH:

W szczególności zaś:
 • Osoby, które doświadczyły śmierci dzieci w różnym wieku
  i okolicznościach
 • Osoby, które pragną się modlić w intencji rodzin dotkniętych
  stratą dzieci
 • Osoby, które pragną podziękować Bogu za dar życia i prosić  o Boże błogosławieństwo
 • Osoby, które pokładają ufność w Bogu i potrzebują uzdrowienia duchowego i fizycznego


Uczestnicy są proszeni o przyniesienie zniczy ponieważ po Mszy świętej 
nastąpi zapalenie światełek pamięci zmarłych dzieci przy krzyżu misyjnym11 komentarzy:

 1. Alicjo, to bardzo przykre (banalnie zabrzmiało), kiedy śmierć dotyka dziecka, nastolatka... Modlić się nie będę, ale myślę ciepło o tych, którzy stracili swoje skarby...

  OdpowiedzUsuń
 2. Czymże jest modlitwa?

  Dla mnie:

  - ciepłym myśleniem
  - współcierpieniem
  - współodczuwaniem
  - pocieszeniem
  - milczeniem
  - zaufaniem
  - nadzieją, że po burzy przyjdzie nowy dzień
  - wsparciem na ramionach tych, którzy się już podnieśli
  - krzykiem bezsilności, który słyszy Bóg i odpowiada na miarę swej Mądrości i Miłości

  PS.

  Przygotowuję oprawę muzyczną wraz z kilkoma osobami. Dzisiaj wybieraliśmy odpowiednie pieśni, aby niosły nadzieję i ukojenie duszy. Szukaliśmy takich, które pomogą podnieść oczy ku niebu, tam, gdzie na nas czekają ci, którzy nas wyprzedzili na drodze do domu Ojca. Czy chcemy, czy nie chcemy wszyscy się na tej drodze znajdujemy.


  Poniekąd ten DZIEŃ jest zmierzeniem się z tajemnicą śmierci i umierania, które chrześcijanin nie może postrzegać jedynie w kategoriach bezsensownego, smutnego doświadczenia. Myślę, że warto tę myśl kiedyś pociągnąć ... znalezienie sensu w beznadziejnych sytuacjach ma bowiem uzdrawiającą moc.  OdpowiedzUsuń
 3. Cóż z piękne święto! Nigdy o nim nie słyszałam i trafiłam też przypadkiem na tę stronkę. Gdzie jest ta Moszczanka? Ja jestem z Wrocławia. 9 grudnia 2011 roku zginął mój syn Przemek miał 19 lat. Potem poroniłam w trzecim miesiącu ciąży. Gdyby nie Pan Bóg to nie wiem.....
  Będę myślami i modlitwą z Wami i proszę o modlitwę za Wrocławiankę i Jej rodzinę
  Pozdrawiam
  Agnieszka z Wrocławia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Agnieszko

   9 grudnia 2011 roku ... tego samego dnia otwarły się bramy nieba dla Kamilka i Bartusia, moich wnuczków, którzy żyły tylko 11 godzin. Musiały spotkać twego Przemka ... nie uważasz, że dziwny zbieg okoliczności nas spotkał? Opatrzność Boża już czuwa nad nami ... zrozumieją jej działanie Ci, którzy się jednoczą we wspólnej modlitwie. Będziemy pamiętać o Was :)

   Wrocław od Moszczanki to trochę więcej niż godzina drogi samochodem, więc zapraszam serdecznie. Poza tym na Górze Świętej Anny można również celebrować ten dzień. Podaję link do stronki z informacją:

   http://dfoz.pl/

   Usuń
  2. Moszczanka - województwo opolskie, powiat - Prudnik, między Głuchołazami, a Prudnikiem, przy granicy z Czechami.

   Usuń
 4. Droga Alicjo!
  Bardzo się wzruszyłam...

  Proszę zapal znicz i napisz imię Przemek i rodzeństwo-kochamy Was-Mama Tata i Weronika.
  Pozdrawiam w Panu.
  Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
 5. Już przygotowuję karteczkę z intencją ...

  Jezus również się wzruszył i zapłakał nad grobem Łazarza, swojego przyjaciela ... to takie ludzkie ... ale potem uczynił to, czego nikt się nie spodziewał ... i wróciła radość, która mocą Bożą wyszła z grobu. Nie była ona jednak tą samą beztroską radością; była inna - przemieniona łaską. O taką radość będziemy prosić Boga dla wszystkich, którzy teraz płaczą i się smucą z powodu śmierci fizycznej, lub duchowej, która sprawia, że nasze życie jest jeszcze bardziej smutne.

  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja również utraciłem córkę-miała 41 lat.Osierociła dwoje dzieci w wieku 17 i 9 lat.Córka zmarła na raka piersi z przerzutami

  OdpowiedzUsuń
 7. A więc dzisiejsze święto jest również jej świętem... A Pana witamy w naszym gronie ... dzisiaj było nas sporo ... dzielimy się z Panem Nadzieją, która pozwala wierzyć, że bolesny czas rozłąki kiedyś się skończy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witaj Alicjo po roku!
  W dzisiejsze nasze święto chciałam się podzielić z Tobą mimo wszystko radością gdyż spodziewam się dzieciątka;),Tosia ma urodzić się pod koniec listopada. Bardzo czekamy na maleństwo, proszę Cię o wsparcie modlitewne,gdyż ja mam 43 lata, cukrzycę ciążową i wiesz jak w tym wieku lekarze trochę straszą.....
  Pozdrawiam Agnieszka z Wroclawia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Agnieszko, nie wiem czy weszłaś na informację o II Dniu Dziecka Utraconego, który będziemy obchodzić 18 października. Napisałam w zaproszeniu krótkie refleksje na temat zeszłorocznego Dnia.

   Wspomniałam też o Tobie, gdyż mocno zapadłaś w moje serce. Cieszę się Twoją radością i będziemy się modlić za Twoją rodzinę (CAŁĄ!) Ja też mam powód do radości. Moja córka jest w również w ciąży, chociaż lekarze pomału wątpili, że będzie mogła być mamą. Termin ma na koniec lutego :)

   PS

   Mam wiele przyjaciółek, które w Twoim wieku mają malutkie Skarby i podobnie się bały, ale Bóg zabrał im lęki, a dał w zamian wielką radość.

   Usuń