sobota, 5 stycznia 2013

REFLEKSJA


Przeczytałam bardzo uważnie komentarze do  postu   na  blogu Jaskółki  O "nienormalności" i braku normy, który dotykał mojego blogu. Wzbudziły  one we mnie pewną refleksję, z którą pragnę się podzielić.  


RZECZYWISTOŚĆ KOŚCIOŁA ZAWSZE BĘDZIE WZBUDZAĆ ŻYWE REAKCJE! 

Jedne reakcje będą pełne tolerancji  wobec dziwnych zdarzeń, inne zaś pełne agresji. Wszystko  zależy od wewnętrznej kultury człowieka, który jako zewnętrzny świadek tego wydarzenia ma prawo się: zdziwić,  zaskoczyć, nie uwierzyć,  wybuchnąć  śmiechem.  Ignorancja, drwina, nadinterpretacja pojęć  też mnie nie dziwi, gdyż jest konsekwencją tegoż zdziwienia. Można się na tych reakcjach zatrzymać i nie zgłębiać dalej tej rzeczywistości, która istnieje bez względu na to, jak inni ją widzą. Można też pójść o krok dalej i spróbować nadal ją poznawać, ale z innej perspektywy ... od środka. Do tego nie potrzeba być zdeklarowanym katolikiem!!! Więc nie ma obawy, że chcę tutaj kogokolwiek nawracać na moją wiarę. Jak to zrobić? Odpowiem kiedy indziej na to pytanie.

*** 

Nie ma doświadczenia wiary bez DOTYKU BOGA.  Jest on związany z  Tajemnicą Zesłania Ducha Świętego.  Doświadczyli Go Apostołowie wraz z Maryją w Wieczerniku.  Teraz ten Duch napełnia swoją obecnością wielu ludzi poszukujących Boga... także z spoza Kościoła; Duch Boży bowiem wieje jak chce i kędy chce …  
Zesłanie Ducha Świętego

1 Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. 2 Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wichru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. 3 Ukazały się im też jakby języki ognia, które się rozdzielały, i na każdym z nich spoczął [jeden]. 4 i wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić.5 Przebywali wtedy w Jeruzalem pobożni Żydzi ze wszystkich narodów pod słońcem. 6 Kiedy więc powstał ów szum, zbiegli się tłumnie i zdumieli, bo każdy słyszał, jak [tamci] przemawiali w jego własnym języku. 7 «Czyż ci wszyscy, którzy przemawiają, nie są Galilejczykami?» – mówili pełni zdumienia i podziwu. 8 «Jakżeż więc każdy z nas słyszy swój własny język ojczysty? – 9 Partowie i Medowie, i Elamici, i mieszkańcy Mezopotamii, Judei oraz Kapadocji, Pontu i Azji, 10 Frygii oraz Pamfilii, Egiptu i tych części Libii, które leżą blisko Cyreny, i przybysze z Rzymu, 11 Żydzi oraz prozelici, Kreteńczycy i Arabowie – słyszymy ich głoszących w naszych językach wielkie dzieła Boże». 12 Zdumiewali się wszyscy i nie wiedzieli, co myśleć: «Co to ma znaczyć?» – mówili jeden do drugiego. 13 «Upili się młodym winem» – drwili inni.

3 komentarze:

 1. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LFW7tSDKL2c

  To link do nagrania audio, którego fragment nt. "nienormalności" przytoczyłam. Posłuchajcie proszę o co tak naprawdę chodziło Ks. Michałowi.
  t.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wysłuchałam.I nadal podtrzymuję to, co napisałam. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Jaskółko :)

   ... i wcale się Tobie nie dziwię. Stoisz obok tego wydarzenia, a tu trzeba wejść w "jądro bomby nuklearnej"... to wymaga od człowieka SZALONEJ ODWAGI.

   I to szaleństwo nie ma nic wspólnego z chorobą psychiczną. O manipulacji również nie ma mowy, gdyż zanim człowiek się na ten gest zdecyduje ma milion sposobności na to, by sobie samemu odpowiedzieć na pytanie - czy SAM chce tam iść?

   Każdy z nas jest WOLNYM człowiekiem i wmawianie wierzącym, że są zniewoleni i zmanipulowani przez "czarnych w sukienkach" świadczy tylko o tym, że jedynie osoby niewierzące czują się prawdziwie wolnymi i wyzwolonymi. Ten akord jest fałszem i źle brzmi w moich uszach.

   ***

   Podaję link, który mówi o cudzie w Hiroshimie i Nagasaki. To są FAKTY, które jedynych zadziwiają, innych wprowadzają w osłupienie; jednych budzą do wiary, inni nadal szukają racjonalnego wytłumaczenia. Tak było zawsze, więc wcale mnie nie dziwi twoje stanowisko wobec tego, o czym my na blogu rozprawiamy.

   Fakty można na różny sposób tłumaczyć, ale dla tych, co przeżyli to jest całkowicie bez znaczenia.

   http://www.tajemnicamilosci.pl/cudowne-zjawiska/cudowne-ocalenia-po-wybuchu-bomby-atomowej-hiroszima-nagasaki.html


   FAKTEM JEST NARODZENIE JEZUSA... do tego nie mamy złudzeń :) NIE WSZYSTKO JEST OCZYWISTE ... NIE WSZYSTKO DA SIĘ WYTŁUMACZYĆ ... NIE WSZYSTKO DA SIĘ PODWAŻYĆ ... ZAWSZE MOŻNA JEDNAK SZUKAĆ PRAWDY O TYM WYDARZENIU.

   Usuń