czwartek, 28 marca 2013

ŚMIERĆ MIŁOŚCI

Powiesz ... 
  • UZALEŻNIONY??? ... to nie ja!!! 
  • PRZEMOC W RODZINIE??? ... co ona sobie wyobraża, my się przecież kochamy, mamy dobre dzieci, dobrego męża, żonę. Nawet teściowa jest niczego sobie ....


No właśnie ... powiem tak, bo na mojej pustyni zobaczyłam, że alkoholizm, narkomania, fizyczna agresja to jedynie krople  w morzu naszych uzależnień.
To szczyt góry lodowej, która czyni nasze serca zimne jak lód i twarde jak głaz.
  • Uzależnienie – nabyta silna potrzeba wykonywania jakiejś czynności lub zażywania jakiejś substancji. W praktyce określenie to ma kilka znaczeń. W języku potocznym termin "uzależnienie" jest stosowany głównie do osób, które nadużywają narkotyków (narkomania), leków (lekomania), alkoholu (alkoholizm), czy papierosów. W szerszym kontekście może odnosić się do wielu innych zachowań. Są to uzależnienia często mniej znane i opisane, nie zawsze nawet określane w oficjalnych klasyfikacjach chorób. Dlatego współczesna psychologia traktuje pojęcie uzależnienia szeroko i zakłada, że obejmuje ono także inne wypadki, kiedy ludzie czują się zmuszeni angażować się w ryzykowne, "wymykające się spod kontroli" zachowania 
... w ryzykowne, "wymykające się spod kontroli" zachowania ... 

I nad tym dzisiaj bym chciała się zatrzymać, tak jak to zrobiłam w VI klasie, wśród moich młodych wilczków. Doszliśmy wspólnie do ciekawych wniosków. Nie sposób ich wszystkich przytoczyć, ale ten jeden jest warty napisania wielkimi literami.
  • MOŻNA SIĘ UZALEŻNIĆ OD PRZYJEMNOŚCITAKIE UZALEŻNIENIE RANI NAJBARDZIEJ, GDYŻ NIE POTRAFI USZANOWAĆ WOLNOŚCI INNYCH, KTÓRZY JEJ NIE AKCEPTUJĄ.
*** 
Może do naszego rachunku sumienia warto by było wprowadzić listę własnych przyjemności i zobaczyć je w kontekście relacji do moich najbliższych, czy aby nie stawiamy swoją przyjemność ... ponad dobro drugiego człowieka?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz