poniedziałek, 1 lipca 2013

ŻYWA WIARA

Życie nie jest jedynie do przeżycia lepszego lub gorszego, bardziej lub mniej wygodnego. Ono jest etapem przed czymś o wiele poważniejszym...


NADZIEJA ...

Ostatnio odkryłam, że jest bardzo często mylona z WIARĄ, która ma w sobie moc uzdrowienia. I ta pomyłka sprawia, że chociaż modlimy się o żywe doświadczenie wiary - nie doświadczamy jej w swoim życiu.

Przykład ...

"Panie Boże, proszę Cię o uzdrowienie moich relacji z ... mam nadzieję, że kiedyś dokonasz tego cudu we mnie ... Proszę o żywą wiarę, mam nadzieję, że ją otrzymam ..."


Dlaczego kiedyś, a nie ...  już i teraz?


WIARA ...

Jeżeli jest żywa, to musi dotyczyć rzeczywistości Boga, dla którego nie istnieje określenie -"kiedyś".  Pojęcie to należy do rzeczywistości człowieka, który ma swój początek i ... z przyzwyczajenia chciałoby się powiedzieć ...  koniec

KONIEC ... Jaki on jest?

  • czarną dziurą, która pochłania wszystko?
  • tajemniczą enigmą, której nie da się rozszyfrować?
  • przejściem w rzeczywistość Boga, którą dzięki wierze można już teraz doświadczać?
Odpowiedzi trzeba szukać w sobie i we własnych pragnieniach. 


  • Nadzieja jest cnotą, która pozwala wyruszyć w tę drogę poznania sensu istnienia.
  • Wiara pozwala doświadczyć realności własnych pragnień tu i teraz


Czasem potrzeba jednak więcej czasu, by tę rzeczywistość zobaczyć w sobie. Światło jej bowiem jest tak wielkie, że na początku zamiast oświetlać - oślepia swym blaskiem. Doświadczył tego na sobie Święty Paweł z Tarsu, który w drodze do Damaszku przeżył podobne doświadczenie.

*** 

Przygotowuję swoje serce na spotkanie z Jezusem.  W prawdzie nie mogę być na stadionie, ale mogę być w mojej parafii. Tu jest ten sam Bóg ... ze swoją mocą i siłą, ze wszystkimi darami, którymi obdarza swoich wierzących. Ksiądz Proboszcz zaprosił wszystkich chętnych, którzy przed Najświętszym Sakramentem chcą prosić o: wybaczenie, uzdrowienie, radość i doświadczenie ŻYWEJ OBECNOŚCI BOGA. Biorę gitarę i będziemy śpiewać na chwałę Bożą. 

*** 

Proszę Cię Panie bym mogła PRZEKROCZYĆ PRÓG NADZIEI ... Brak komentarzy:

Prześlij komentarz