sobota, 10 sierpnia 2013

JAK ŻYĆ, BY DOŚWIADCZYĆ SZCZĘŚCIA?

Od jakiegoś czasu zadaję sobie to pytanie:

  • Gdzie znaleźć źródło szczęścia, z którego można zaczerpnąć chociażby mały łyczek, po którym się powie... to jest właśnie to, o ten smak mi chodziło .... 
ŹRÓDŁO ...


Nie od razu można go zauważyć. Czasem bywa tak, że szukając go rozglądamy się po wielkich rozlewiskach wód, które już dawno zatarły jego pierwotny wygląd, który mógłby mnie zachwycić.

SKAŁA ... 

Twarde tworzywo, które potrzebuje wielu kropel, by skruszeć i pęknąć. Nie ma innego sposobu na uwolnienie spragnionego wędrowca od morderczego pragnienia. 

KROPLA ŁZY ... 

Kto nie zna jej smaku? Są one do siebie bardzo podobne. Różnią się czasem stężeniem soli ... no cóż ... każdy ma inne doświadczenie cierpienia, które ją wytwarza. Jedyne pocieszenie to takie, że owa sól ma właściwości żrące, więc jest nadzieja dla tych najbardziej doświadczonych w życiu, że ich źródło szczęścia przebije się najszybciej.

CZAS ...

Mówi się, że czas leczy rany. Prawdę tę doświadczam na sobie, gdy stojąc nad grobem wnuków już tak mocno nie ściska mi w gardle. Zmarnowane by były jednak łzy wypłakane, gdyby z tego doświadczenia nie zrodziło się źródło wody życia ... nowego życia ... szczęśliwego życia ...Wiem, że moje ostatnie zdanie może nie być zrozumiane. Nawet tego nie oczekuję, gdyż zdaję sobie sprawę z tego, że na przeogromnej pustyni wytrysło owo źródło. Nie będę się więc tłumaczyć, wystarczy, że powiem ... DOŚWIADCZAM SZCZĘŚCIA.

DOPOWIEDZENIE ...

Łzy są jak krople wody drążące drogę szczęściu w naszym kamiennym sercu. Pozwólmy im płynąć i nie wstydźmy się ich  ... one też są potrzebne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz