piątek, 3 stycznia 2014

CZY W NIEBIE ODPALAJĄ FAJERWERKI?

Nie zawsze w życiu ogląda się fajerwerki ...
WIGILIA ... SYLWESTER... 

Ostatnim tematem, nad którym zatrzymuje się człowiek w tym czasie to tajemnica śmierci. Z założenia te dwa dni w kalendarzu rezerwujemy na radość, żarty i miłą zabawę. 

Nie zawsze jest szampańsko ...

Przychodzę do pracy, a tu dwie moje koleżanki w żałobie. Jednej - Tato zmarł w Wigilię Bożego Narodzenia; drugiej zaś - Teściowa w dzień Sylwestra. Trudno wobec tych faktów przejść obojętnie; tym bardziej, że od miesiąca sama jestem w żałobie po stracie Taty. Dzielę się z nimi swoim doświadczeniem "w tych sprawach" i po raz kolejny czuję, że ten świat nie jest jedynym światem należącym do człowieka.

Fajerwerki ...

Spodobała mi się akcja, by nie odpalać w Sylwestra fajerwerków ze względu na zwierzęta. Mam w domu trzy psy - wilczura i dwa labladory. Okropnie cierpią z powodu huku i błysków... Rzeczywistość jest jednak dla nich okrutna.

Czy zawsze tak musi być?

By jedni mogli się bawić - inni muszą cierpieć. 

 • Czy Prawo używania wszystkiego i każdego ma obowiązywać w Nowym Roku 2014 bez względu na to, czy ktoś chce, czy nie chce? 

Nie lubię uprawiać polityki, ale czasami już nie wytrzymuję. Ideologia gender przyprawia mnie o mdłości. Sztuczna hybryda podstawowego prawa miłości bliźniego ...DOKĄD ZMIERZASZ CZŁOWIEKU???!!! 


14 komentarzy:

 1. A mnie się takie równouprawnienie podoba: tata z chorym synem, opiekujący się nim na co dzień, prowadzi bloga....http://www.doziemiobiecanej.pl/notka/649/1-dla-mateusza/

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj Kaju

  Po raz pierwszy nie podzielam twojego punktu widzenia. Rozumiem twoją intencję, ale ...

  ... nie można pięknej miłości ojca do syna traktować jako owoc równouprawnienia wypływającego z ideologii gender.

  Biblia jest nasycona taką miłością, o której piszesz. Wystarczy to Słowo Boże wprowadzić w czyn, a nie będziemy się dziwić, że tato potrafi kochać swoje dzieci w taki sposób, jak jest kochany Mateusz.

  Wielu, w obronie gender powołuje się na dobro człowieka, a ja się pytam o ... jakim dobru mówimy, którego nie ma na kartach Ewangelii?

  Być może czegoś tu nie rozumiem, ale wolę przyjąć postawę ostrożnego badacza. Po owocach poznamy ...

  PS.

  A tak całkiem na marginesie ... skąd to całe zamieszanie ... czy nie stąd, że człowiek próbuje stać się absolutnym dawcą DOBRA ... wykluczając ze swojego życia Boga?

  ... nie wchodzę w takie myślenie!!!

  Nie stanę też w gronie tych, którzy na siłę chcą innych zmusić do życia wiarą. Taki wybór zawsze należy dokonywać samemu.

  Trzeba badać "światowe propozycje". A to, co mi proponują - nie podoba mi się i już.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ala ale mi się gender tez nie podoba. Ja zażartowałam po prostu. Może głupio? Sorry kaja

  OdpowiedzUsuń
 4. Kaju :)

  Żartem sprowokowałaś mnie, a może i innych do głębszej refleksji na temat tego światopoglądu, który pod pozorem niewinności wkrada się w umysły ludzkie.

  Jest z nim problem, gdyż nie ma jasności w tym wielosłowie "dobrych zasad postępowania w imię wolności człowieka". W historii wiele takich nowinek się pojawiało.

  Z jakim skutkiem ...?
  Czy wprowadziły coś nowego w tożsamość osoby?

  OSOBA ...

  Temat tak trudny do zrozumienia, że nie dziwota, że ludzie wciąż szukają nowych definicji ... i dobrze, że szukają ... byleby jednak nie zatracili siebie w tym szukaniu odpowiedzi na pytanie - Kim jest człowiek?

  Według mojego poznania...

  Bez odpowiedzi na pytanie - Kim jest Bóg? - nie znajdziemy swojej tożsamości. Jeżeli widzę jakiekolwiek niebezpieczeństwo nowej myśli to właśnie w tym, że człowiek odrzuca świadomie w niej pierwiastek duchowy ...chyba, że coś pokręciłam.

  Dlatego z chęcią posłuchałabym zdania innych na ten temat. Nie po to, aby walczyć lecz po to, by się nie pogubić

  OdpowiedzUsuń
 5. "Odebrać dzieciom niewinność" Ks. Sławomir Kostrzewa http://www.youtube.com/watch?v=Ep0CybRL3Gg#t=65
  Ja zaczynam się zastanawiać jak z tym walczyć. Ten światopogląd niszczy dusze dzieci i to jest celowe działanie.
  t.

  OdpowiedzUsuń
 6. http://naszeblogi.pl/42603-jaja-z-gender
  Linka podesłała moja siostra. Myślę, że warto poświęcić chwilę czasu i obejrzeć.
  t.

  OdpowiedzUsuń
 7. Osobiście z tą ideologią spotkałam się już dawno ponieważ przyjaźnię się z rodziną ze Szwecji a tam tego typu model jest już normą od dawana - jednak nie jestem zorientowana w szczegółach. Dużo mogłabym o tym napisać ale niestety czas mi nie pozwala. Chyba "gender" to problem szerszy - ogólnie wartości i światopoglądu czasów w jakich żyjemy. Niestety Kościół bije na alarm ale też niestety widzę, że Kościół przez wiele lat wiele zaniedbał. Dobrze, że są ludzie, którzy protestują, osobiście moja sytuacja jesttaka że nie mam nawet czasu by się z tym zapoznać. Moje dzieci uczą się w szkole, w któej nie ma hallowin a na święto zmarłych idzie się normalnie na cmentarz, pali znicz m.in. na grobie zmarłego przed laty przy porodzie dziecka pani dyrektor. Wiel tematów jest więc znanych mi tylko z internetu - bo na telewizję też nie mam czasu. Ale dobrze że Wy protestujecie.Dla mnie to kolejna dziwna nowinka, która minie z czasem ale pewnie zmiecie swoje żniwo - być może porównanie do faszyzmu i komunizmu jest przesadzone ale ten się rozwinął, bo ktoś, kto powinien wcześniej nie zaprotestował. Mój niefortunny żart wziął się z tego, że podziwiam ojca z podanego przeze mnie linku, który całkowicie poświęcił się wychowaniu chorego syna. Ale to oczywiście nie ma nic wspólnego z gender. A jeśli równouprawnienie - to tak przeze mnie rozumiane jak w tej rodzinie, gdzie role rozdziela miłość - nie ambicja. pozdrawiam kaja

  OdpowiedzUsuń
 8. (nie ma hallowin i nie ma gender.) kaja

  OdpowiedzUsuń
 9. Witaj Kaju

  Żeby mądrze protestować trzeba się dobrze zapoznać z problemem.

  Teraz szukam różnych argumentów, aby nie dojść do absurdów. Trzeba być czujnym i roztropnym w tych tematach, aby nie skrzywdzic niewinnych. Okropnie trudne to zadanie w tej plątaninie różnych myśli.

  OdpowiedzUsuń
 10. warto posłuchać ...

  http://fronda.gliwice.pl/news.php5?id=757

  prof. maria ryś o gender

  OdpowiedzUsuń
 11. Mateusza 18,1

  ''Kto też jest największy w Królestwie Niebios?'' To pytanie zadali Panu Jezusowi jego uczniowie.

  Jezus udzielił żywej ,obrazowej lekcji Stawiając dziecię wśród nich powiedział im ,że człowiek musi się nawrócić i stać się jak dziecię aby wejść do królestwa niebios. Mówił o królestwie w wymiarze wewnętrznym;po to aby stać się szczerym wierzącym ,człowiek musi pozbyć się myśli związanych z osobistą ważnością i przyjąć osobistą postawę dziecięcia. Ma to początek w momencie uznania swojej grzeszności i niegodziwości a następnie wyraża się przyjęciem Jezusa Chrystusa jako jedynej nadziei. To nastawienie powinno trwać przez całe chrześcijańskie życie . Jezus nie sugerował ,że jego uczniowie nie są zbawieni .Wszyscy z wyjątkiem Judasza ,prawdziwie w Niego wierzyli i byli usprawiedliwieni .Jednak jeszcze nie otrzymali Ducha Świętego ,zamieszkałej w nich Osoby i z tego względu nie posiadali mocy posiadania prawdziwej pokory,którą mamy dzisiaj (jednak nie używamy jej tak jak należy).Uczniowie również potrzebowali nawrócenia, w sensie prawidłowego sposobu myślenia na taki , który podporządkowałby się Królestwu.... Nasz system myślenia musi zostać odwrócony ; musimy zacząć myśleć w sposób Chrystusowy ( Flp 2,5-8)

  '' …Bo beze mnie nic uczynić nie możecie.'' To słowa Pana Jezusa.

  Ewangelia Jana 15,5

  OdpowiedzUsuń
 12. Będziesz tedy miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej siły swojej. (6) Niechaj słowa te, które Ja ci dziś nakazuję, będą w twoim sercu. (7) Będziesz je wpajał w twoich synów i będziesz o nich mówił, przebywając w swoim domu, idąc drogą, kładąc się i wstając. (8) Przywiążesz je jako znak do swojej ręki i będą jako przepaska między twoimi oczyma. (9) Wypiszesz je też na odrzwiach twojego domu i na twoich bramach. (Ks. Powt. Prawa 6:5-9, Biblia Warszawska)

  OdpowiedzUsuń
 13. Wiemy, że jesteśmy z Boga, cały zaś świat leży w mocy Złego.
  (1 List Jana 5:19, Biblia Tysiąclecia). To co się dzieje na tym świecie jest w większości złe.O czym pisze ewangelista Mateusz w 24rozdziale. Ale nie o tym chcę napisać .chcę napisać na temat fragmentu Pisma Świętego z Księgi Powtórzonego Prawa który opublikowałem powyżej .
  To mówi Bóg jak należy postępować w życiu ,można powiedzieć ,ze jest to recepta na życie bo bez wątpienia tak jest.Bóg nigdy nie rzuca swoich Słów na wiatr bo po prostu jest Bogiem naszym ukochanym Ojcem. Jeżeli ktoś stawia jako autorytet Pismo Święte to stawia pierwszy krok do błogosławieństwa bożego w swoim życiu i w życiu swojej najbliższej rodziny.I o tym chcę właśnie napisać. Błogosławieństwo to to samo jak pierwsze kroki do poznania Boga czyli droga nawrócenia -czyli czytanie Pisma Świętego.Słowo Boga jest żywe i skuteczne i działa w kazdym człowieku kiedy czytamy , kiedy ktoś nam mówi o Panu Jezusie.
  " Tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa."
  (Ks. Izajasza 55:11 Biblia Tysiąclecia). To mówi Bóg o swoim Słowie ,które nam zostawił w Biblii.
  Dlatego dla Boga Ojca i Pana Jezusa jest tak ważne uczyć i wychowywać dzieci na podstawie Biblii czytać ją swoim dzieciom i mówić ile Pan Jezus dokonał za nas na krzyżu i mówić ,że tylko Jezus jest zbawieniem każdego człowieka .Wychowywać dzieci w prawdziwym świetle Biblii ,modlić za nich do Pana Jezusa
  do Boga Ojca ,aby Słowo Boże działało w nich i modlić się o Ducha Świętego dla nich jak mówił sam Pan Jezus:
  "Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą."
  ( Ewangelia Łukasza 11,13).
  OdpowiedzUsuń
 14. I dalej. To właśnie wychowanie jest początkiem prowadzenia takich dzieci w Światłości Pana Jezusa.Dzieci przez działanie w nich Słowa Bożego czyli działania samego Jezusa Pana w ich życiu stają się łagodniejsze,zaczynają być posłuszne rodzicom inaczej patrzą na świat ich myslenie jest kształtowane przez Pana Jezusa i zmieniane.Nie myślą o rzeczach i czynach niemoralnych nie idą w otchłań świata. Bóg powoli pobudza w ich sercach chęć czytania Jego Słowa chęć czynienia dobra chęć pomocy innym są łagodne ,miłe, uprzejme nie ma w nich dwulicowości bo są w takich przypadkach prowadzone przez moc Pana Jezusa. Trwajcie wszyscy w CZYSTEJ nauce Biblijnej. Wszystko co nie jest Biblijne nie jest z Boga. Bo jest takie piękne stwierdzenie napisane przez Świętego Pawła w jednym z jego listów.Oto cytat;
  "Wszelkie Pismo od Boga natchnione jest i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu."

  (2 List do Tymoteusza 3:16-17, Biblia Tysiąclecia)
  Rodzice prowadźcie dzieci swoje zgodnie z biblią i módlcie się aby Dobry Pan Bóg otwierał wam oczy na zrozumienie biblii.
  Bo wtedy naprawdę jest inny świat człowiekowi otwierają się oczy na obecny system jest kolosalna różnica między tym światem a światem duchowym pochodzącym od Boga. Jak Pan Jezus powiedział:
  ''Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd.''
  Ewangelia Jana 18,36.
  Bo powiedział Jezus kochany Pan nasz :
  ''(1) Był wśród faryzeuszów pewien człowiek, imieniem Nikodem, dostojnik żydowski. (2) Ten przyszedł do Niego nocą i powiedział Mu: Rabbi, wiemy, że od Boga przyszedłeś jako nauczyciel. Nikt bowiem nie mógłby czynić takich znaków, jakie Ty czynisz, gdyby Bóg nie był z Nim. (3) W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwo Bożego. (4) Nikodem powiedział do Niego: Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się? (5) Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. ''
  EWangelia Jana 3,1-5.
  pozdrawiam wszystkim mam wam jeszcze wiele do powiedzenia.
  Andrzej z kielc nawrócony w więzieniu, Z ŁASKI BOGA OJCA I JEZSA CHRYSTUSA NIE Z UCZYNKÓW ALE PRZEZ WIARY I ZAUFANIE PANU JEZUSOWI Z ŁASKI .POZDRAWIAM WSZYSTKICH.Z BOGIEM

  OdpowiedzUsuń