środa, 29 stycznia 2014

LĘK

Przyglądam się temu uczuciu od dawna, różne są jego oblicza. 
BABSKA METAFIZYKA ...

Jest tam, gdzie nie ma miłości, albo tam gdzie tajemnica Boga jest zbyt wielka by ją pojąć. Jest też i tam, gdzie miłość rozlewa się strumieniami jak w sercu matki, która boi się o życie swego dziecka. Nie ma jednej odpowiedzi o jego istotę choć czytając Księgę Rodzaju wnioskuję, że pojawił się on po sytuacji grzechu; stąd myślę, że jego źródło tkwi w nieposłuszeństwie woli Bożej.

***

A jeżeli chodzi o konkrety z życia to pełno w nim było sytuacji lękowych, z którymi dane mi było się zmierzyć i z którymi walczę do dnia dzisiejszego. Trudno o nich pisać, bo nadal bolą. Mają jednak pewną cechę, za którą można dziękować Bogu ... otwierają umysł na inną rzeczywistość, Bożą rzeczywistość, w której strach przemienia się w doświadczenie pokoju. Bez pomocy łaski nie da się go w żaden sposób wypracować. Tej tajemnicy Bożej doświadczam w mojej rodzinie i stąd chęć podzielenia się nią z innymi, którym też nie jest lekko.

Bóg naprawdę wyprowadza z lęku...

1 komentarz:

  1. "Wiara to jedyna siła, której strach nie jest w stanie przemóc. Kiedy dzień po dniu będziesz wypełniać umysł wiarą, w końcu nie będzie już w nim miejsca na strach".
    t.

    OdpowiedzUsuń