czwartek, 8 grudnia 2016

NIEPOKALANE POCZĘCIE ...

Dzisiaj przeczytałam ...

 • "Powiedzieć Bogu "Fiat", to dopuścić aby normalna, uporządkowana i spokojna egzystencja przemieniła się w prawdziwy chaos." 

Jakże prawdziwe są te słowa ... lecz nie żałuję, że tą drogą poszłam... powiem więcej ... coraz częściej w tym chaosie widzę światło MIŁOŚCI Boga do mnie. Ono daje mi poczucie bezpieczeństwa w tym zwariowanym świecie.Kaplica cudownego medalika ...

Dane mi było tam być. Mogłam wziąć gitarę do ręki i zaśpiewać moje Magnificat. Dzisiaj wróciły wspomnienia. Jakże jestem wdzięczna Maryi za Jej obecność w moim życiu pełnym chaosu ...


18 komentarzy:

 1. hehe kaplica cudownego medalika, dobre sobie
  a rózdzka Harego potera dlaczego jest gorsza ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może dlatego, że z innego źródła swą moc czerpie?

   Usuń
  2. taaa a swistak siedzi i zawija w te sreberka
   ciemniaki sprzed dwóch tysięcy lat i pisarka dla dzieciaków wielkie mi zródła , o przepraszaqm ciemniaki wspólczesne też w to wierzą

   Usuń
  3. Dlaczego od razu "ciemniaki"?

   Mam przyjaciela, księdza, egzorcystę. Ostatnio opowiadał o śladach butów na ścianie kaplicy, które pozostawiła młoda dziewczyna, która za nic miała wiarę swoich przodków. Aż podczas pewnej zabawy dopadły ją złe moce, którym żaden psychiatra nie dał rady. Rodzina zwróciła się więc o pomoc do egzorcysty. O szczegółach mówić nie będę. W każdym bądź razie podczas modlitwy tak nią rzucało, że kilku silnych mężczyzn nie potrafiło jej utrzymać. A najdziwniejsze było to, że brudnymi z błota butami zrobiła ślady na ścianie kaplicy na wysokości dwóch metrów. Gdy egzorcyzmy dobiegły końca dziewczyna się uspokoiła. Nawet jej rysy twarzy złagodniały w widoczny sposób. Na ścianie zostały jedynie ślady jej brudnych butów. Znajomy ksiądz nie pozwolił ich zamalować ... "niech inni widzą, że piekło to nie żarty". To jest FAKT, z którym nie da się dyskutować nawet ze świstakiem zawijającym w swoje sreberka to, co nie mieści się w głowie.

   Co z tym świadectwem zrobisz to już nie moja bajka. Jeżeli jesteś osobą poszukującą to będziesz szukać odpowiedzi i nie zadowolisz się byle czym.

   Pozdrawiam

   Usuń
  4. a kto widział jak po tej ścianie chodziła zapewne nikt
   slady na scianie to sobie dowonie mozna zrobic

   Usuń
  5. Widział to mój znajomy ksiądz i owi mężczyźni, którzy modlą się razem z nim i mu pomagają. Ich zadaniem jest przede wszystkim chronić osobę, która w momencie modlitwy doświadcza niewyobrażalnej agresji wobec siebie i innych osób. Gdybyś trochę bardziej wgłębiła się w tę tematykę wiedziałabyś o co chodzi.

   Przestrzegam jednak przed tanimi sensacyjkami, które mają za zadanie "zmylić przeciwnika". Nie można zapomnieć, że szatan na kłamstwie buduje swoją filozofię.

   PS

   Byłoby mi łatwiej pisać, gdybym wiedziała z kim rozmawiam, z kobietą czy mężczyzną.

   Usuń
  6. a ktos zrobił zdjecia jak łazi po tej scianie? film? jest to udokumentowane?

   Usuń
  7. W tym konkretnym wypadku nikt nie robił zdjęć. Znam tego księdza na tyle, że nie muszę mieć innych dowodów poza jego słowem .

   Z resztą ... nie dla zdjęć ani filmów pomaga się cierpiącym osobom z powodu dręczeń i opętań. Wszelkie paranormalne zachowania są tak naprawdę tylko pułapką dla ciekawskich, którzy po nakarmieniu się adrenaliną odchodzą w swoją stronę przeszkadzając bardziej niż pomagając komukolwiek.

   Są jednak dokumenty zdjęciowe i filmowe z podobnych przypadków. Trzeba jednak mieć do nich dystans, aby nie stać się bezmyślnym gapiem, który zamiast pomagać ofiarom wypadku karmi się jak hiena czyjąś krzywdą i cierpieniem.

   Zastanawiam się jakie są intencje Twoich pytań...Jeżeli szukasz prawdy to ok. Jeżeli zaś czegoś innego to lepiej zakończyć naszą rozmowę w tym miejscu, bo na biciu piany i przekonywaniu kogoś na siłę mi nie zależy.

   Na koniec proponuję dość rzetelny dokument, który może stanie się początkiem innego spojrzenia na rzeczywistość wiary. To dopiero kropelka z tego ŹRÓDŁA, z którego ja pragnę czerpać. Od czegoś jednak trzeba zacząć.

   Pozdrawiam :)

   Usuń
  8. https://www.youtube.com/watch?v=oaoQlRMwOf8

   Usuń
  9. taaa wielkie halobo ktoś się na podłoge z krzesła rzuca, każdy to potrafi,
   miotła ze swiecona woda czy rózzdzka bez róznicy

   Usuń
  10. Myślałam, że wgłębisz się w temat bardziej. Ty jednak zatrzymałaś się na rzeczach powierzchownych i bez znaczenia.

   Usuń
  11. a w co tu sie wgłębiac ? w czarodziejskie medaliki i miotełki z woda ?

   Usuń
  12. żenada tyle masz do zoaferowania co bracia Grim

   Usuń
  13. Czarodziejskie???

   Całkowicie mylisz pojęcia drogi Anonimie. A co do bajek ... nawet one mają w sobie głębszy sens. Trzeba jednak chcieć go znaleźć. Ale masz rację ... ja nic nikomu nie oferuję. Dzielę się jedynie tym, co dla mnie jest ważne.

   Usuń
  14. no to mnie uświadom czym rózni sie czarodziejski medalik od innych cudownosci stoliczków nakryj się i miotły do latania

   Usuń
  15. Moim zdaniem ...

   CUDOWNY MEDALIK, a nie czarodziejski...

   Medalik to sakramentalium - widzialny znak niosący skutki duchowe poprzez modlitwę. W centrum uwagi jest więc ufna modlitwa do Boga, a medalik jest jedynie wspomnieniem wydarzenia, które miało miejsce w nocy z dnia 18 lipca 1830 przy ulicy Rue du Bac 140 w Paryżu. Na całym świecie medalik św. Katarzyny Labouré zwany jest „cudownym” jako ten, który przyczynił się do wielu nawróceń i uzdrowień. Nazwa ta wzięła się od wielu cudów, które Bóg uczynił dla tych, którzy uwierzyli słowom Maryi przekazanych św. Katarzynie.

   CZARODZIEJ ...

   Czarodziej (mag) – w mitach, okultyzmie, legendach i literaturze fantasy, osoba praktykująca magię. Żeński odpowiednik tego słowa to czarodziejka. W przeciwieństwie do czarnoksiężników czy czarownic, czarodzieje nieśli zwykle ludziom pomoc używając białej magii.

   CZARODZIEJSKA ... np. różdżka. Jej moc związana jest m.in. z magią i okultyzmem. Im sprzeciwia się Bóg!

   RÓŻNICA MIĘDZY "CUDOWNY" a "CZARODZIEJSKI" jest taka jak między:

   - dobrem, a złem;
   - poczuciem bezpieczeństwa, a strachem o swój byt,
   - poczuciem szczęścia, a totalną negacją życia.
   - wiernością, a zdradą,
   - prostotą, a przewrotnością,
   - prawdą, a fałszem.

   ***

   PISMO ŚWIĘTE MÓWI O SPOTKANIU ŚW. BARNABY I ŚW. PAWŁA Z MAGIEM ELIMASEM (Dz 13, 6 - 10)

   Gdy przeszli przez całą wyspę aż do Pafos, spotkali pewnego maga, fałszywego proroka żydowskiego, imieniem Bar-Jezus, który należał do otoczenia prokonsula Sergiusza Pawła, człowieka roztropnego. Ten, wezwawszy Barnabę i Szawła, chciał słuchać słowa Bożego. Lecz przeciwstawił się im Elimas - mag (tak bowiem tłumaczy się jego imię), usiłując odwieść prokonsula od wiary. Ale Szaweł, który także zwie się Paweł, napełniony Duchem Świętym spojrzał na niego uważnie i rzekł:"O, synu diabelski, pełny wszelkiej zdrady i wszelkiej przewrotności, wrogu wszelkiej sprawiedliwości, czyż nie zaprzestaniesz wykrzywiać prostych dróg Pańskich?

   Usuń
 2. cuda czy czary co za róznica bog czy baba jaga wszystko jedna bajka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie do końca...

   Są "bajki", w które nie wchodzę ze względu na ich destrukcyjne działanie na moją osobę. Są też takie wydarzenia, które wielu uznaje za bajki tylko dlatego, że nie potrafią uznać rzeczywistość sacrum za fakt.

   Usuń